humtto

Гарантія на товар:

1. Споживач, згідно зі ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару. Інформація про взуття (ГОСТ 7296-81) знаходиться в самій парі взуття і на коробці, і повинна містити: товарний знак виробника, його найменування і місцезнаходження, модель, розмір, повнота, сорт (знак «Ст.»), НТД, дата випуску (місяць рік).

 

2. Відповідно до п. 1 ст.7 Закону України «Про захист прав споживачів» виробник забезпечує належне використання продукції протягом гарантійного терміну, встановленого нормативно-правовими актами та нормативними документами. Перелік нормативно-технічної документації, вимогам яких повинна відповідати взуття:

 

  • ДСТУ 2157 «Взуття. Терміни та визначення";
  • ДСТУ 2158 «Взуття. Дефекти. Терміни та визначення";
  • ГОСТ 26167: 2009 «Взуття повсякденне. ТУ »;
  •  
  • ГОСТ 26166-84 «Взуття повсякденне з синтетичних і штучних шкір. ТУ »;
  • ГОСТ 19116: 2007 «Взуття модельне. ТУ »;
  • ГОСТ 26165: 2009 «Взуття дитяче. ТУ »;
  • ДСТУ 2063 «Взуття для активного відпочинку. ТУ »;
  • ГОСТ 1135: 2007 «Взуття домашнє, дорожнє. ТУ ».

До відома споживачів:

Згідно м I ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів»:

Гарантійний термін - це термін, протягом якого виробник (продавець) приймає на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг.

 

Термін служби - календарний строк використання продукції за призначенням, протягом якого виробник гарантує її безпеку та несе відповідальність за істотні недоліки, що виникли з його вини. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків виробник (продавець) задовольняє вимоги споживача по м II ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів».

 

У разі закінчення гарантійного терміну звернення щодо недоліків продавцем не розглядаються.

 

Згідно з Постановою КМУ від 19.03.94 № 172 гарантійний термін носіння (експлуатації) взуття обчислюється з дня продажу через роздрібну мережу або з початку сезону:

Зимовий сезон - з 15 листопада по 15 березня.

Літній сезон - з 15 травня по 15 вересня.

Весняно-осінній сезон - з 15 березня по 15 травня і з 15 вересня по 15 листопада.

 

Згідно гл. 3 «Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами», затверджених наказом Міністерства економіки України від 19 квітня 2007 р № 104 за ознаками сезонності взуття поділяється на:

зимове - утеплене всіх видів;

весняно-осіннє - чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретану;

літнє - туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.